Gå til meny
Demonstrasjon i Bergen mot NDL 19. november 2011. Foto: Bergen SOS Rasisme

Demonstrerte mot NDL-møte

Bergen SOS Rasisme demonstrerte lørdag kveld mot forsøket til Norwegian Defence League på å starte avdeling i byen.

NDL skulle ha sitt første, hemmelige møte i Bergen på puben Kong Oscars. Bergen SOS Rasisme møtte opp med bannerne Nei til rasisme og Ny innpakning – samme dritten med henvisning til at det tidligere var det jødehat som var «på moten» blant rasismtene mens nå er det muslimhat.

Det er uansett rasisme. NDL sprer myten om at onde muslimer forsøker å ta over Europa, og at nordmenn må ‘forsvare’ seg. I realiteten er ikke det annerledes fra slik nazistene beskrev jødene. Bergen SOS Rasisme lover å fortsette sine protester mot NDL og alle andre rasistiske grupperinger.

Bergen SOS Rasisme

21.11.2011

© 2009 SOS Rasisme

SOS Rasisme Arbeidsutvalget       SOS Rasisme Økonomiutvalget
Pilestredet 29A, 2 etg, 0166 Oslo       Strandgata 71, 5528 Haugesund
Tlf: 400 90 162 / 163 / 164 E-post:au@sos-rasisme.no       Tlf: 52 71 21 75

SOS Rasisme er Norges eneste demokratiske medlemsorganisasjon som bruker alle sine krefter i kampen mot rasisme og nazisme. Vi har over 40 000 medlemmer og over 170 lokallag over hele landet.